Sahtekar Medyumlar Kimlerdir?

Sahtekar Medyumlar Kimlerdir?

Sahtekar medyumlar çeşitli siteler açarak insanların dini duygularını sömüren ve medyum olduğunu söyleyerek insanların yaşadıkları müşkül durumlardan faydalanarak dolandırıcılık yapan kişilerdir. İşin aslında bu kişilerin hiçbir şekilde medyumlukla alakaları yoktur. Hiç bir ilmi bilgileri ve büyü yapabilme yetenekleri yoktur. Hem sosyal medyada hem de internet üzerinde çeşitli profiller ve siteler açarak dolandırıcılık yapmaktadırlar. Google üzerinden ya da sosyal medya da ufak bir medyum araştırması yapıldığında, bu tür dolandırıcılara denk gelmek mümkündür.

Ne yazık ki bana başvuran kişilerde daha önceden bu sahtekarlar tarafından uydurulan şeylere inanarak dolandırılmış oluyorlar. Hem hayalleri yıkılmış oluyor, hem de maddi olarak zarara uğruyorlar. En kötüsü ise, yaşadıkları bu olaylar nedeniyle haklı olarak tüm medyumlara karşı ön yargıyla yaklaşmış oluyorlar.

Sahtekar Medyumların Özellikleri

  • Sahtekar medyumların herhangi bir iş yeri yoktur. Vergi levhaları yoktur, isimleri takma isimdir ve yasal olarak çalışmazlar ve haliyle fatura da kesemezler. Ödemeler için yasal şirketlerle çalışmazlar ya da kendi isimlerine para almazlar. Asistanım, yardımcım vb. diyerek başkalarının üzerine para alırlar. İş yeri olmayan bir medyum yada fatura kesemeyen bir medyum kesinlikle güvenilir bir medyum değildir.
  • Sahtekar medyumların en önemli özelliklerinden birisi kendilerine başvuran herkese büyü var demeleridir. İnsanların büyü konusunda ki endişeleri ve korkuları nedeniyle bu sahtekarların söyledikleri yalanlara inanmaları söz konusu oluyor. Aslında hiç bir büyü etkisi olmamasına rağmen, korkarak hemen para gönderen insanlar daha sonrasın da hemen engellenerek mağdur duruma düşüyorlar.
  • Diğer bir özellikleri ise gerekli bakımları, gereken işlemleri ve sürece dair sonuç verilip verilemeyeceğini incelemeden herkese direkt olarak şu kadar para gönder işini halledelim demeleridir. Hiç bir sonuç alınamayacak olmasına rağmen o anda üzgün durumda olan insanların olumsuz psikolojilerinden faydalanarak insanlara hayal sataraktan dolandırmaktırlar.

Sahtekar Medyumların Uyguladıkları Yöntemler

Bu tür dolandırıcı medyumlar genellikle insanlara vefk yaptıklarını, boyunlarında taşımaları için bir işlem hazırladıklarını ve vefki 41 gün boyunca taşımaları gerektiğini söylerler. Fotokopi çektikleri yazıları insanlara gönderir ve paralarını alarak kandırırlar. Vefk denilen şeyin geri getirmeyle, bağlamayla, muhabbetle, kısmet açmayla uzaktan yakından hiç bir alakası yoktur. Havas ilmiyle uğraşan kişilerin eski zamanda uyguladığı vefkler çeşitli amaçlar için uygulanmıştır ama aşk meseleleri için kesinlikle hiç bir işe yaramaz. Vefkten sonuç alan tek bir kişi bulunmaz. Vefk ile sonuç aldığını iddia eden birisi ya yalan atıyordur ya da sahtekar medyumların kurdukları sitelerde ki sahte yorumlardır.

Yine diğer bir husus ise rahmani medyum olarak çalıştığını söyleyen dolandırıcılardır. Medyumluğun rahmanisi olmaz. Çünkü bir medyum cinlerle çalışır ve cinler yardımıyla kendisine başvuran kişinin problemini gidermek için çalışmalar gerçekleştirir. Bu çalışmalarda dua ya da zikir gibi şeyler değildir. Medyum sonuç almak için büyü yapmak zorundadır. Büyücülük yapan birisi de rahmani medyum olamaz.

Aynı şekilde ritüel yalanıyla insanları kandıran çeşitli sahtekar astrologlar ve yaşam koçları türemiştir. Bazı yöntemlerle, bazı vakitlerde, bitkiler yakarak, mum ve tütsü yakarak, düşünerek, olumlamayla, odaklanarak vb. şeylerle birilerinin size aşık olmasını, ya da ayrıldığınız kişinin size geri geleceğini düşünmek yalnızca akıl tutulmasıdır. Bu tür dolandırıcıların artmasının tek nedeni bu kişilere inanan cahil insanların olmasıdır.

Sahtekar Medyum Yorumları

Bazı medyumlar kurdukları çeşitli medyum yorum sitelerinde kendileri için gerçek dışı yorumlar yaparak, insanları burada ki gerçek dışı yorumlarla manipüle etmektedirler. Bu sitelerde sanki gerçek yorummuş gibi medyum arayan kişileri kandırmaktadır. Kurulan bu siteler, o medyumlar tarafından kurulmuş ve içerikleri tamamen o sahtekarlar tarafından hazırlanmış gerçek dışı medyum tavsiye siteleridir. Yapılan yorumlarsa hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. O sitelerde yer alan medyumlar hakkında o medyum adına olumsuz bir yorum yaparsanız yayınlanmayacağını göreceksiniz. Bu dahi o sitelerin tarafsız ve gerçek siteler olmadığını ispatlar niteliktedir.

Sahtekar Medyumların İsimleri

Sahtekar medyumlar, kim olduklarının deşifre olmaması için kendi adlarını ve isimlerini kullanmazlar. Bir çoğu çeşitli takma adlarla ve mahlaslarla siteler kurarak dolandırıcılık yapmaktadırlar. Kullandıkları isimler gerçek olmadığı gibi, başkalarının kartlarını ve hesaplarını kullanarak para transferleri gerçekleştirerek kimliklerini saklamayı amaçlamaktadırlar. Müşterileri tarafından bu hesap sahibinin kim olduğu sorulduğunda ise, malzemecisi, yardımcısı ya da asistanı olduğunu söyleyerek insanları kandırırlar. Oysa ki bu ciddi bir suçtur. Para transferi amacıyla kiralanan bu hesaplar, başka illegal amaçlar için kullanılmış olabilir ve siz de bu hesaplara para gönderdiğiniz de, ilerleyen dönemde çok ciddi hukuki problemler yaşayabilirsiniz. Bu sebeple, para göndereceğiniz medyumun adıyla hesap adının aynı olmasına dikkat ediniz. Mağduriyet yaşamamak için mutlaka fatura isteyiniz.

Sahtekar Medyum Hocalara Karşı Ne Yapmalıyım?

Ne yazık ki sahtekar medyum hocalar her geçen gün daha hızlı bir şekilde artmaktadır. Hatta haber kanallarına ve televizyon programlarına dahi konu olmaktadır. Medyumluk mesleğini kirleten bu şarlatanlar sebebiyle bir çok medyum zan altında kalıyor. Her ne kadar bir çok sahtekar hakkında adli olarak yaptırımlar uygulansa da, ne yazık ki sahtekar medyum hocalar tarafından dolandırılan insanlar utandıkları için ya da hiç bir sonuç elde edemeyecekleri düşüncesiyle şikayetçi olmaktan çekiniyorlar. Böyle bir durumda karşılaştığınızda mutlaka en yakın kolluğa ya da adliyeye giderek bu sahtekarlar hakkında şikayetçi olmalısınız. Gerektiğinde bir avukat tutarak, bir tür nitelikli dolandırıcılık olan bu eylem sonrasında yaşadığınız mağduriyet nedeniyle şikayetçi olmanız halinde, bir vatandaşlık görevi olarak da, sizden sonra da mağdur olacak kişileri de korumuş ve başka mağduriyetlerin de önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca, alınterinizle kazandığınız paranızı sizden çalan bu sahtekarlardan paranızı kolaylıkla geri alabilirsiniz.

Güvenilir Medyumu Nasıl Bulunur?

Aşağıda ki bir kaç ana başlıkta güvenilir medyumu nasıl bulacağınıza dair bilgiler paylaştım. Ben yada başka bir medyuma başvururken lütfen bu hususlara dikkat ederek o medyuma başvurun. Yalnızca okuduğunuz bir kaç yazıyla ya da gördüğünüz bir kaç fotoğrafla medyum hoca olduğunu sandığınız kişilerle kişisel bilgilerinizi paylaşmak ve para göndermek, sizi hayal kırıklığına uğratacaktır.

Vergi Levhalı Medyum

Başvuracağınız medyumun mutlaka vergi levhası olmasına dikkat etmelisiniz. Kim olduğu belli olmayan, yalnızca bir internet sitesiyle medyum olduğunu söyleyen ne idüğü belirsiz, yasadışı olarak çalışan birisinin medyum olma ihtimali olmadığı gibi, güvenilir bir medyum olmasının da imkanı yoktur. Vergi levhasını ibraz edemeyen hiç bir medyuma herhangi bir ödeme yapmamalısınız.

Yasal ve Resmi Medyum

Güvenilir bir medyum, iş yerinde yüz yüze hizmet verebilmelidir. Kendisine başvuran insanlara hem psikolojik açıdan, hem de ilmi açıdan yardımcı olabilmek için, randevu sistemiyle bir araya gelerek karşılıklı şekilde sohbet edebilmeli ve görüşebilmelidir. Başvuru yapacak olan kişi, kiminle özel bilgilerini ve mahrem konularını paylaştığını bilmeli, süreci doğru anlayabilmek için tüm sorularına birebir cevap bulabilmelidir. Eğer gitme şansınız varsa medyumu mutlaka iş yerinde ziyaret etmeli ve karşılıklı sohbet ile durumunuzun çözümü için görüşme sağlamalısınız.

Hizmet Sonrası Fatura

Nasıl ki bir marketten alışveriş yaptığınızda bunun karşılığı olarak fatura alıyorsanız, aynı şekilde aldığınız hizmet sonrasında da o medyumdan fatura talep etmelisiniz. Fatura kesemeyen yada fatura kesmediğini söyleyen bir kişi hem sizi hem de devleti kandırmakta demektir. İlerleyen dönemde bir mağduriyet yaşamanız durumunda, eğer ki elinizde hizmet aldığınıza ya da ne gerekçeyle para ödediğinize dair bir faturanız yoksa, hukuki olarak hiç bir hak iddia edemezsiniz.

Garantili Medyum

Başvuracağınız medyum, probleminizin %100 olarak çözüleceğini garanti etmelidir. Gerçek ve dürüst bir medyum kesinlikle sonuç alınmayacak bir çalışmaya başlayarak başvuru yapmış olan insanın hem maddi hem de manevi zarar uğramasına sebebiyet vermez. Bir insana olmayacak bir hayali düşündürmek, insani olarak da ahlak dışı tutumdur. Verilecek garanti yalnızca sözlü bir garanti de olmamalıdır. Çalışmaları görmeli, kendiniz uygulamalı ve uygulama aşamasında başvurduğunuz medyumla sürekli iletişim halinde olmalısınız.

Sonuç Alınca Ödeme

Kendisine ve yaptığı çalışmalara güvenen dürüst bir medyum hoca, kendisine ait hizmet bedelini işlem sonunda talep etmelidir. Alanında uzman bir medyumun para konusunda acelesi olmaz. İşlemi uygular, sonuç verir ve parasını kazanır. Kendisi için önden ödeme talep eden hiç bir medyuma güvenmemelisiniz. Benim çalışma sistemim de, gerekli olan malzeme ve materyallerin tedariği için ön ödemeler olur. Bu ödeme bana yapılmaz. İsteyen kişi isterse malzemeleri kendisi de tedarik edip gönderebilir fakat bu çok daha masraflı ve zahmetli bir iş olacağından o kısmı da ben hallederim. Ön ödemeler dışında ki emek ücretim işlem sonunda talep edilir. Her medyumun bu şekilde çalışması taraftarıyım. Peşin olarak para talep eden hiç bir medyuma güvenmenizi tavsiye etmem

Dolandırıcı Medyumlara Karşı Dikkatli Olun

Ne yazık ki her mesleğin şarlatanı olduğu gibi, özellikle metafizik, havas, spiritüelizm, gizli ilimler gibi alanlarda daha çok dolandırıcılık vakası oluyor. Medyum olduğunu söyleyen dolandırıcıların ağına düşmemek için ve her medyumum diyene kanmamak için yukarıda bahsettiğim hususlara büyük bir özenle dikkat etmeniz gerekiyor. Bu hususlara dikkat ettiğiniz de dolandırılma ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır. Ben yada bir başka medyuma başvururken lütfen tüm bunları gözden geçirin ve öyle başvurun.

 

Yazar hakkında

Medyum Yavuz Aydın administrator

Medyum Yavuz Aydın, Türkiye'nin en güvenilir ve en iyi medyumlarından biri olarak hizmet veren profesyonel bir medyumdur.