Güvenilir Medyum Nasıl Bulunur?

Güvenilir Medyum Nasıl Bulunur?

Güvenilir Medyum

Medyumluk diğer mesleklere nazaran daha fazla güven ve daha fazla tecrübe gerektiren bir meslek dalı olduğu gibi, güvenilir medyum olmak daha önemli bir meziyettir. Medyum ile danışan arasında müşteri ve hizmet algısının dışında, farklı bir bağ oluşur. Çünkü medyum, müşterisinin birçok sırrını ve daha önce kimseye anlatmadığı özel ve kişisel problemleri bilir ve buna göre kendisine danışan müşterisi için çözümler üretir. Bir insan için başvuracağı medyumun, her şeyden önce gizliliğe ve mahremiyete önem veren güvenilir bir medyum olması önemlidir.

Güvenilir Medyum Nasıl Bulunur?

Ne yazık günümüzde güvenilir bir medyum bulmak, çölde su bulmaktan daha zor bir hale gelmiştir. Çünkü sosyal medya ve Google gibi arama motorları, medyum olduğunu ve çeşitli yöntemlerle insanların sıkıntılarını çözdüğünü iddia eden fakat işin özünde hiçbir medyumluk yeteneği olmayan ve tek amaçları insanların o an ki çökmüş olan psikolojilerinden ve üzüntülerinden faydalanarak haksız kazanç elde etmek isteyen insanlarla doludur. İnternete girerek medyum arayan insanlar bu konularda herhangi bir bilgi birikimi olmadıkları için bu tür art niyetli insanların söylediklerine ve yazdıklarına maalesef inanmaktadır. Bu sebepledir ki, güvenilir medyumlar ve sahtekar medyumları arasındaki fark kolaylıkla anlaşılamamaktadır.

Güvenilir Medyumlar Nasıl Anlaşılır?

Güvenilir medyumlar, öncelikle yasal olarak çalışan, gizliliğe ve mahremiyete önem veren, paradan ziyade kendisine danışan kişinin problemleri çözmeye odaklanmış, sonuç garantisi verebilen, sahte yorumlara ihtiyacı olmayan ve her şeyden ziyade medyumluk mesleğini insani ahlak ve etiklerle birlikte icra eden medyumlardır. Maalesef Türkiye’de de bu medyumların sayısı bir elin beş parmağını geçmez. İşine ahlakıyla ve dürüstlüyle yapan tüm meslektaşlarımı tenzih ediyorum.

Medyumluk hizmeti verebilmek için, 96.09.03 vergi kodu ile  “Fal, astroloji ve spiritualist hizmetler” kapsamında çalışması ve fatura kesebilmesi gerekmektedir.

Mağduriyet yaşanmaması için bunun dışında ki hiç bir medyuma asla güvenilmemelidir. Unutulmamalıdır ki bir medyum için web sitesi kurmak yalnızca kişisel tanıtım amaçlıdır. Başvurulacak olan medyumu web sitesindeki yazılarıyla değil birebir ziyaret ederek tercih etmelisiniz. Yanına gitme şansımız yoksa o medyumu çok ama çok iyi araştırmalı ve bu şekilde uzaktan hizmet almalısınız.

Güvenilir Medyumlar Kimlerdir?

Güvenilir medyumlar kimlerdir sorusunun cevabı aslında gayet basittir. Yukarıda da bahsettiğim gibi, ben ya da herhangi bir medyuma başvurmadan önce, o medyum hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Bu araştırma yalnızca internet yorumlarıyla değil, o medyuma başvurmuş olan ve yaşadığı sorunun ortadan kalktığını size ispatlayabilen kişilerle iletişime geçmelisiniz.

Vergi Levhalı Medyum

Başvurduğunuz medyumun mutlaka vergi levhası olmalıdır. Medyumluk faaliyetini yasal olarak gerçekleştirmeli ve verdiği hizmet sonrasında fatura kesebilmelidir.

İşyerinde Hizmet

Güvenilir ve gerçek bir medyum, iş yerinde müşterilerini ağırlayabilmesi gerekmektedir. Müşterisinin problemi ve problemin çözümü için yüzyüze sohbet edebilmesi gerekir. Ofisi ve işyeri olmayan hiç bir medyum güvenilir medyum değildir.

Sonuç Alınca Ödeme

Güvenilir medyumlar için alacağı bir ödemenin acelesi yoktur. Kendi adına emek ücretini peşin talep eden hiç bir medyuma güvenilmemelidir. Profesyonel olarak çalışan bir medyum kendi emek ücretini işlem sonunda talep eder. Uzman medyumlar sonuç alınca ödeme şeklinde çalışmalıdır. Kendisi için peşin olarak para talep eden medyumlardan uzak durulmalıdır.

Gizlilik ve Mahremiyet

Medyumluk mesleğinde en önemli unsurların başında gizlilik ve mahremiyet gelir. Kendisine başvuran kişinin bir çok sırrını ve mahrem konusunu bilen medyumun bu bilgileri sonsuza kadar bir sır olarak saklaması gerekir. Bu durum, o medyuma duyulan güveni arttırdığı gibi, mesleki etik açısından da önemlidir.

Güvenilir Medyum Yorumları

İnsanlar herhangi bir medyuma başvurmadan önce haklı olarak internet üzerinde o medyum hakkında araştırma yapıyorlar. Ben dahil olmak üzere, internet üzerinde birçok medyum hakkında yorum var. Fakat ne yazık ki, bu yorumların birçoğu gerçek dışı ve medyum olmamasına rağmen medyumluk yaptığını iddia eden sahtekar medyumlar tarafından kurulmuş sitelerdeki sahte yorumlardan ibarettir. Bu tür sitelerde birbirlerini karalayarak medyum arayan insanlar üzerinden menfaat sağlamayı amaçlayan dolandırıcı medyumlar, izledikleri bu yöntemle bir kafa karışıklığı oluşturarak ne yazık ki medyumluk mesleğini kirletmektedirler.

Güvenilir medyum yorumlarını okumadan önce, eğer imkanınız varsa o medyuma başvurmuş gerçek kişilerle birebir görüşmeniz, dolandırılmamanız açısından büyük önem arz etmektedir. Eğer hiç tanımadığınız ve yalnızca medyum olduğunu söyleyerek sizden para talep eden insanlara para gönderir, onlarla kişisel bilgilerinizi paylaşır ve kimsenin bilmediği sırlarınızı onlara söylerseniz, daha sonrasında ciddi problemler yaşamanız kaçınılmaz olur. Hatta bir çok sahtekarın kişileri tehdit ve şantaj yoluyla zora soktuğu durumlarda olmaktadır.

Dolandırıcıların Güvenilir Medyum Oyunu

Dolandırıcı medyumların kurdukları sitelerde ve sosyal medya hesaplarında yazdıkları yazılarla ve paylaştıkları fotoğraflarla oluşturdukları yanlış algı sebebiyle bir çok insan mağdur olmaktadır. Büyü konularında ve ilmi konularda bilgisi olmayan insanları kandıran bu tür şarlatanların oyununa gelmemek için çok iyi araştırma yapılmalı ve her yazılana ya da her fotoğrafa inanılmamalıdır. Ayrıca kurulan medyum yorum sitelerindeki sahte yorumlar sebebiyle insanlar bu sitelerdeki yorumlarla kanarak o medyumun gerçek bir medyum yada güvenilir medyum olduğu düşüncesiyle o kişilere başvurmakta ve daha sonrasında dolandırılmaktadır.

Güvenilir Medyum Arıyorum

Eğer herkes gibi güvenilir bir medyum arıyorsanız, yukarıda bahsettiğim hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bir medyumun güvenilir bir medyum olup olmadığını anlamanın en kolay yolu; o medyum hocanın kendisine ait emek ücretini işlem sonunda talep edip etmediğini de sorgulamalısınız. İşlem öncesinde kendisi için para talep eden bir sürü medyumla çalışmamanızı tavsiye ederim. Çünkü benden önce başka medyumlarla çalışmış olan birçok danışanım bu tür sahtekar medyumların tarafından dolandırılmış oluyorlar ve ne yazık ki maddi manevi ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Ben ya da başka bir medyum hoca fark etmez, lütfen başvuracağınız medyumu iyi araştırın ve sonuç almak için gerçek bir medyumla çalışın.

 

 

 

Yazar hakkında

Medyum Yavuz Aydın administrator

Medyum Yavuz Aydın, Türkiye'nin en güvenilir ve en iyi medyumlarından biri olarak hizmet veren profesyonel bir medyumdur.